Polecamy: ING Bank Śląski - konto z idealną aplikacją mobilną, sprawdź | Open Finance - porównanie kredytów mieszkaniowych wrzesień 2023, zapytaj | Expander - ranking kredytów hipotecznych wrzesień 2023, zapytaj | Provident.pl - szybka pożyczka bez wychodzenia z domu, sprawdź | Notus Finanse - tania pożyczka hipoteczna od 20 000 zł, zapytaj
PKO Bank Polski Mieszkamy na swoim

Egipt 2017: czy wczasy będą bezpiecznie?

4 sierpnia 2017

Obecnie w Egipcie trwa stan wyjątkowy, w związku z tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza wyjazdy turystyczne w te rejony. Wyjątek stanowią miejscowości znajdujące się nad Morzem Czerwonym – Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam i Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj. Mimo, że od zamachów terrorystycznych minęło 3 miesiące, nadal trzeba liczyć się z zagrożeniem.

Choć wyjazdy do wyżej wymienionych miejscowości powinny być względnie bezpiecznie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega, że kolejne zamachy mogą być skierowane właśnie w turystów. Obecnie ceny wycieczek do Egiptu są bardzo przystępne, mimo to warto przemyśleć taki wyjazd. Jeżeli już decydujemy się na wycieczkę, pamiętajmy, aby zachować ostrożność w miejscach typu lotniska, miejsca kultu religijnego czy centra handlowe, warto też na bieżąco śledzić sytuację w kraju. Wybierając się w podróż zagraniczną, warto zgłosić się ją do systemu Odyseusz, który pozwala zachować większe bezpieczeństwo. W przypadku sytuacji nieprzewidzianych w tym zamachu terrorystycznego, otrzymamy za pośrednictwem wiadomości e-mail lub sms informacje od konsula o zagrożeniach oraz instrukcjach jak ich uniknąć. To bardzo przydatna pomoc, która przydaje się, szczególnie gdy decydujemy się na wyjazd do kraju, w którym jest niebezpiecznie.

Koszty leczenia za granicą

Niezależnie od tego, jaki kierunek podróży wybieramy, należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie zdrowotne. Koszty leczenia za granicą mogą okazać się bardzo wysokie, co może znacząco nadwyrężyć nasz portfel. Pamiętajmy, że w sytuacji, gdy będziemy potrzebować konsultacji lekarskiej, należy w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem. Firma powinna udzielić nam informacji, czy wykupiona polisa pokryje koszty leczenia. Niekiedy firmy ubezpieczeniowe kwestionują zasadność kosztów leczenia, co skutkuje tym, że mimo wszystko będziemy musieli pokryć koszty z własnej kieszeni. Wybór ubezpieczenia zdrowotnego nie może być przypadkowy, trzeba dokładnie zapoznać się z umową, aby zapewnić sobie możliwe najlepszą ochronę.

Filed in: Encyklopedia

Możliwość komentowania została wyłączona

Wróć na górę