Polecamy: ING Bank Śląski - konto z idealną aplikacją mobilną, sprawdź | Open Finance - porównanie kredytów mieszkaniowych lipiec 2019, zapytaj | Expander - ranking kredytów hipotecznych lipiec 2019, zapytaj | Provident.pl - szybka pożyczka bez wychodzenia z domu, sprawdź | Notus Finanse - tania pożyczka hipoteczna od 20 000 zł, zapytaj
PKO Bank Polski Mieszkamy na swoim

Umorzenie kredytu bankowego – wszystko, co musisz o tym wiedzieć!

14 listopada 2016

Chociaż nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, okazuje się, że kredyt bankowy w pewnych okolicznościach może zostać umorzony. W niektórych sytuacjach kredytobiorca może domagać się od banku zamknięcia długu bez konieczności jego spłaty.

Jedną z okoliczności, która umożliwia umorzenie kredytu bez konieczności jego spłaty jest zawarcie umowy, która okazała się niezgodna z obowiązującym prawem. Możemy uchylić się od zobowiązań finansowych także w tym przypadku, gdy bank nie wywiązał się z postanowień zawartych w podpisanej umowie.

Upadłość konsumencka

Kredyty na wysokie kwoty, zazwyczaj zaciągamy na kilkanaście lat. Nawet jeżeli w momencie pożyczania pieniędzy mamy stabilną sytuację finansową, trudno jest przewidzieć czy za kilka lat nie ulegnie ona zmianie i na przykład nie stracimy pracy. Jeżeli z jakichś przyczyn nie jesteśmy w stanie nadal spłacać zobowiązania finansowego, możemy złożyć do sądu wniosek o upadłości konsumenckiej. W tym wypadku będziemy musieli wykazać, że nasza sytuacja finansowa uległa zmianie i nie mamy pieniędzy na dalszą spłatę kredytu. Pamiętajmy, że upadłość konsumencka to nie to samo, co brak umiejętności zarządzania własnym budżetem czy skłonność do nadmiernego wydawania pieniędzy. Upadłość konsumencką można ogłosić, jeżeli nie mamy środków na spłatę bieżących rat kredytowych oraz posiadamy zaległości podatkowe.

Szansa dla studentów

Jeżeli zdecydowaliśmy się skorzystać z kredytu studenckiego, ale nie mamy pieniędzy, aby go spłacać również możemy uzyskać umorzenie długów. Wystarczy udokumentować swój status materialny, jeżeli budżet nie pozwala nam na spłatę rat kredytowych, mimo naszych starań i poszukiwań pracy.
Oczywiście nie warto na siłę szukać sposobu na to, aby uniknąć spłacania rat kredytowych, nie mniej jednak w niektórych sytuacjach warto wiedzieć, że możemy skorzystać z takiej możliwości.

Filed in: Kredyty

Możliwość komentowania została wyłączona

Wróć na górę