Polecamy: ING Bank Śląski - konto z idealną aplikacją mobilną, sprawdź | Open Finance - porównanie kredytów mieszkaniowych lipiec 2020, zapytaj | Expander - ranking kredytów hipotecznych lipiec 2020, zapytaj | Provident.pl - szybka pożyczka bez wychodzenia z domu, sprawdź | Notus Finanse - tania pożyczka hipoteczna od 20 000 zł, zapytaj
PKO Bank Polski Mieszkamy na swoim

Dla kogo kredyt świąteczny?

3 grudnia 2014

Czas świąt jest dla większości z nas naprawdę szczególny. Całe rodziny spotykają się wówczas przy wigilijny stole, dzielą się opłatkiem i śpiewają kolędy. Lubimy robić wspólnie zakupy, cieszymy się, gdy możemy obdarować bliskich pięknymi prezentami. Ale święta, oprócz magii i rodzinnej atmosfery, to coś jeszcze…

Mowa tutaj oczywiście o pieniądzach, których nigdy nie jest zbyt wiele. Okres świąteczny jest dla nas trudny pod względem finansowym, trzeba kupić upominki, zorganizować wystawną kolację, czasami decydujemy się też na wyjazd do rodziny, z dala od domu. To wszystko kosztuje naprawdę sporo i wielu osób po prostu nie stać na samodzielne sfinansowanie.

Właśnie dlatego coraz więcej banków proponuje nam tak zwane kredyty świąteczne, które lepiej chyba byłoby nazwać po prostu pożyczkami. Takie oferty pojawiają się praktycznie co roku, jest ty typowy chwyt marketingowy. Instytucje finansowe doskonale zdają sobie sprawę, że ludzie są w potrzebie, a pomoc z ich strony nie jest oczywiście bezinteresowna.

Kredyty świąteczne mają zazwyczaj wiele zalet. Przede wszystkim można je otrzymać stosunkowo szybko, po wypełnieniu wniosku kredytowego nie musimy czekać zbyt długo. Ogromną zaletą bywa również niskie oprocentowanie. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest ono regułą. Konieczne jest zatem skonsultowanie się z wybranym przez nas bankiem i uzyskanie najważniejszych informacji.

Chociaż kredyty świąteczne zazwyczaj okazują się być dobrym rozwiązaniem, i tak powinniśmy się wykazać rozwagą. Lepiej nie korzystać z propozycji mało znanych firm, nigdy bowiem nie mamy pewności, czy nie zostaniemy oszukani.

Filed in: Kredyty

Możliwość komentowania została wyłączona

Wróć na górę